- Godziny pracy
- Procedury
- Do pobrania
- Dokumenty stołówki
- Zajęcia UKS "Orlik"
- Wyniki szkoły w sporcie
- Zarząd UKS
- Statut UKS
- Najlepszy sportowiec
- Regulamin konkursu
- LEKCJE PŁYWANIA
- Prezentacja
- Stare fotografie
- Świadkowie zdarzeń
- Tak ją pamiętam
- Szukamy śladów historii
- Postacie literackie
- Dokumenty do pobrania

- Ogłoszenia


Biuletyn Informacji Publicznej


Dziennik elektroniczny

Moodle

Nasz sponsor:

Stanisław Leszczyński


Tu jesteśmy:

Uprzejmie donosimy, że:

Strona istnieje
od 23-09-2004 roku



HARMONOGRAM  

OMAWIANIA  LEKTUR 

W  KLASACH I-VIII

rok szkolny 2020/21

KLASA VIII

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

Antoine de Saint-Exupery

„Mały książę”

wrzesień

2.

Aleksander Fredro

„Zemsta”

październik

3.

Aleksander Kamiński

„Kamienie na szaniec”

listopad

4.

Melchior Wańkowicz

„Tędy i owędy”

(wybrany reportaż)

listopad

5.

Melchior Wańkowicz

„Ziele na kraterze”

(fragmenty)

grudzień

6.

Sławomir Mrożek

„Artysta”

styczeń

7.

Arkady Fiedler

„Dywizjon 303”

luty

8.

E.E. Schmitt

„Oskar i pani Róża”

marzec

 

KLASA VII

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

Adam Mickiewicz

„Dziady. Cz. II”

wrzesień

2.

Aleksander Fredro

„Zemsta”

październik

3.

Charles Dickens

„Opowieść wigilijna”

grudzień

4.

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

luty

5.

Henryk Sienkiewicz

„Quo vadis”

kwiecień

 

KLASA VI

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

J.R.R. Tolkien

„Hobbit, czyli tam i z powrotem”

październik

2.

Lucy M. Montgomery

„Ania z Zielonego wzgórza"

listopad

3.

Adam Mickiewicz

„Pan Tadeusz” (fragmenty)

cały rok

4.

Henryk Sienkiewicz

„W pustyni i w puszczy”

luty

5.

Rafał Kosik

„Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

marzec

6.

Stanisław Lem

„Bajki robotów” wybrany utwór

kwiecień

7.

Bolesław Prus

„Anielka”

maj

KLASA V

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

Henryk Sienkiewicz

„W pustyni i w puszczy”

październik

2.

Ferenc Molnar

„Chłopcy z Placu Broni”

luty

3.

Bolesław Prus

„Katarynka”

maj

4.

 

Lektura uzupełniająca-wspólny wybór uczniów

wg uznania nauczyciela

 

 

 

KLASA IV 

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

Jan Brzechwa

Akademia Pana Kleksa"

październik

2.

Clive  S. Lewis

„Opowieści z Narnii”  Lew, czarownica i stara szafa"

listopad

3.

Andrzej Maleszka

„Magiczne drzewo-olbrzym”

grudzień

4.

Roald Dahl

„Charlie i fabryka czekolady”

marzec

5.

Rene Gościnny,

 J. Jacqes-Sempre

„Mikołajek”

maj

6.

 

Podania i legendy naszego regionu, lubelskie, krakowskie

(do wyboru)

wg uznania nauczyciela

7.

 

Baśnie (do wyboru), wybrany komiks

wg uznania nauczyciela

KLASA III 

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

Maria Kruger

„Karolcia”

wrzesień

2.

Roman Pisarski

„O psie, który jeździł koleją”

październik

3.

Janina Porazińska

„Pamiętnik Czarnego Noska”

grudzień

4.

Justyna Bednarek

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

styczeń

5.

Astrid Lindgren

„Dzieci z Bullerbyn”

luty

6.

Grzegorz Kasdepke

„Detektyw Pozytywka”

marzec

7.

Barbara Kosmowska

„Dziewczynka z parku”

kwiecień

8.

Marcin Pałasz

„Sposób na Elfa”

maj

9.

Agnieszka Frączek

„Rany Julek. O tym jak Julian Tuwim został poetą”

wg uznania nauczyciela

10.

Barbara Tylicka

„O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśniach i legendach.

wg uznania nauczyciela

KLASA II 

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

Hugh Lofting

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

wrzesień

2.

Julia Duszyńska

„Cudaczek-Wyśmiewaczek”

październik

3.

A. Cz. Centkiewiczowie

„Zaczarowana zagroda”

listopad

4.

Leszek Kołakowski

„Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”

luty

5.

Danuta Parlak

„Kapelusz Pani Wrony”

kwiecień

KLASA I 

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1

Maria Kownacka

„Plastusiowy pamiętnik”

wrzesień

2.

Julia Duszyńska

„Cudaczek-Wyśmiewaczek”

październik

3.

Justyna Bednarek

„Niesamowite przygody dziesięciu  skarpetek”

grudzień

4.

Hans Ch. Andersen

Baśnie (do wyboru)

luty

5.

Danuta Parlak

„Kapelusz Pani Wrony”

marzec

6.

Waldemar Cichoń

„Cukierku, ty łobuzie!”

maj

7.

 Leszek Kołakowski

„Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”

czerwiec

 


      Projekt i wykonanie: adamP.