- Godziny pracy
- Procedury
- Do pobrania
- Zajęcia UKS "Orlik"
- Wyniki szkoły w sporcie
- Zarzą;d UKS
- Statut UKS
- Najlepszy sportowiec
- Regulamin konkursu
- Wyjazdy na pływalnię;
- Prezentacja
- Stare fotografie
- Świadkowie zdarzeń
- Tak ją pamiętam
- Szukamy śladów historii
- Postacie literackie
- W związku z wolnym etatem od dnia 01.08.2018 r. w/w szkole prowadzony będzie nabór na stanowisko kucharza
- LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO


Dziennik elektroniczny

Moodle

Nasz sponsor:

Stanisław Leszczyński


Tu jesteśmy:

Uprzejmie donosimy, że:

Strona istnieje
od 23-09-2004 roku



HARMONOGRAM  

OMAWIANIA  LEKTUR 

W  KLASACH I-VII

rok szkolny 2017/18

KLASA VII

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

Aleksander Fredro

„Zemsta”

październik

2.

Adam Mickiewicz

„Dziady. Cz. II”

listopad

3.

Charles Dickens

„Opowieść wigilijna”

grudzień

4.

Stefan Żeromski

„Siłaczka”

styczeń

5.

Henryk Sienkiewicz

„Quo vadis”

luty

6.

Sławomir Mrożek

„Lew”

marzec

7.

Stefan Żeromski

„Syzyfowe prace”

kwiecień

8.

Bolesław Prus

wybrana nowela

maj

9.

Beata Wróblewska

 

„Jabłko Apolejki”

 

czerwiec

 

KLASA VI

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

Adam Mickiewicz

„Ballady”

październik

2.

Henryk Sienkiewicz

„W pustyni i w puszczy”

listopad

3.

Irena Jurgielewiczowa

„Ten obcy”

grudzień

4.

Lucy M. Montgomery

„Ania z Zielonego wzgórza"

luty

5.

Joanna Olech

„Dynastia Miziołków

marzec

6.

Bolesław Prus

„Anielka”

kwiecień

7.

Stanisław Lem

„Bajki robotów”

maj

KLASA V

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

Ferenc Molnar

„Chłopcy z Placu Broni”

październik

2.

W.  Markowska

„Mity greckie”

listopad

3.

Astrid Lindgren

„Bracia Lwie Serce”

grudzień

4.

Jules Verne

„W 80 dni dookoła świata”

styczeń

5.

H. F.Burnett

"Tajemniczy ogród"

kwiecień

6.

Bolesław Prus

Nowele

maj

Mark Twain„Przygody Tomka Sawyera”luty

KLASA IV 

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

Bracia Grimm

"Baśnie"

październik

2.

Carlo Collodi

Pinokio"

listopad

3.

Hans Ch. Andersen

Baśnie"

grudzień

4.

Clive  S. Lewis

Lew, czarownica i stara szafa"

styczeń

5.

Jan Brzechwa

Akademia Pana Kleksa"

marzec

6.

Bolesław Prus

Antek"

kwiecień

7.

Ryduard Kipling

Księga dżungli"

maj

KLASA III 

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

Paweł Beręsewicz

"Czy wojna jest dla dziewczyn"

wrzesień

2.

Nela

„Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany"

paźdźiernik

3.

Barbara Tylicka

„Polskie miasta w baśniach i legendach"

listopad

4.

 

„12 ważnych opowieści "

grudzień

5.

Barbara Gawryluk

„Mali bohaterowie"

styczeń

6.

Agnieszka Frączek

„Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o bon tonie"

luty

7.

Renata Piątkowska

„Z przysłowiami za pan brat"

marzec

8.

Dorota Sumińska

Dlaczego oczy kota świecą w nocy"

kwiecień

9.

Elżbieta Zubrzycka

„Marudek i Pogodek na wakacjach, czyli jak być szczęśliwym"

maj

10.

Martyna Wojciechowska

„Dzieciaki świata"

czerwiec

KLASA II 

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1.

H. Lofting

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

wrzesień

2.

W. Chotomska

„Pięciopsiaczki”

paźdźiernik

3.

K. Makuszyński

„120 przygód Koziołka Matołka”

listopad

4.

M. Rusinek

„Wierszyki domowe”

grudzień

5.

H.CH. Andersen

„Baśnie ( Królowa Śniegu)”

styczeń

6.

A. Cz. Centkiewiczowie

„Zaczarowana zagroda”

luty

7.

A. Mikita

„Różne sposoby na wredne choroby”

marzec

8.

A. Mikita

„Bajki w zielonych sukienkach”

kwiecień

9.

A.A. Milne

„Kubuś Puchatek”

maj

10.

J. Tuwim

„Wiersze dla dzieci”

czerwiec

KLASA I 

Lp.

Autor

Tytuł

Termin

1

M. Kownacka

„Plastusiowy pamiętnik”

paźdźiernik

2

J. Papuzińska

„Nasza mama czarodziejka”

listopad

3

J. Brzechwa

„Brzechwa dzieciom”

grudzień

4

H. Januszewska

„Kopciuszek”

styczeń

5

J. Grabowski

„Czarna owieczka”

luty

6

Cz. Janczarski

„Jak Wojtek został strażakiem”

kwiecień

7

A. Bahdaj

„Pilot i ja”

maj

 


      Projekt i wykonanie: adamP.