- Godziny pracy
- Procedury
- Do pobrania
- Jadłospis
- Opłata
- Regulamin
- Zajęcia UKS "Orlik"
- Wyniki szkoły w sporcie
- Zarząd UKS
- Statut UKS
- Najlepszy sportowiec
- Regulamin konkursu
- LEKCJE PŁYWANIA
- Prezentacja
- Stare fotografie
- Świadkowie zdarzeń
- Tak ją pamiętam
- Szukamy śladów historii
- Postacie literackie
- Ogłoszenia


Biuletyn Informacji Publicznej


Dziennik elektroniczny

Moodle

Nasz sponsor:

Stanisław Leszczyński


Tu jesteśmy:

Uprzejmie donosimy, że:

Strona istnieje
od 23-09-2004 roku
"KTO CZYTA, ŻYJE WIELOKROTNIE"

Pod takim mottem dnia 07.05.2015r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Uczestniczyła w nich cała społeczność szkolna. Uroczystość została przygotowana przez opiekuna biblioteki szkolnej, panią Magdalenę Barszczyk.

Celem głównym apelu było przypomnienie nam wszystkim jaką wartość pełni książka w naszym życiu,a także zachęcić do czytelnictwa. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI, recytując wiersze, śpiewając piosenki.

W tym dniu został także rozstrzygnięty konkurs dla kas IV – VI pt. „Konkurs pięknego Czytania”. Pani dyrektor wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe. Nagrodzeni poszczególnych to:

Natalia Wielgos kl. VI

Zuzanna Mazurek – kl. IV

Natalia Włosek – kl. VI

Katarzyna Szczepanie – kl. V

Uczennice zaprezentowały wszystkim przygotowane przez siebie fragmenty utworów z literatury dziecięcej i młodzieżowej.


MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC
BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

W tym roku szkolnym w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
zorganizowany będzie konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VI promujący naszą bibliotekę szkolną.Zachęcam też uczniów do włączenia się w akcję „Podziel się książką z biblioteką”.
Podaruj bibliotece książkę, która wzbogaci księgozbiór biblioteczny.

Akcja prowadzona będzie przez cały miesiąc październik, książki należy przekazywać
nauczycielom wychowawcom lub nauczycielowi bibliotekarzowi.

Za wszystkie dary książkowe z góry dziękujemy.Konkurs mitologiczny

Bliżej Olimpu”

Organizatorem konkursu była p. Magdalena Barszczyk- bibliotekarz szkolny ,przeznaczony był dla uczniów klas V i VI , a przeprowadzony został pod koniec marca.

Chętni uczniowie odpowiadali na pytania opracowane na podstawie książki „Mitologia” J. Parandowskiego. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania następujące zadania:

  • wyjaśnienie związków frazeologicznych,

  • łączenie w pary postaci mitologicznych,

  • wypełnianie tekstu związanego z mitami.


Uczennicą, która najlepiej poradziła sobie z tym zadaniem została

Wiktoria Grzywacz z kl. V.

    W nagrodę otrzymała dyplom i niespodziankę.

Gratuluję!


Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

            W dniu 28października w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I.  Pasowanie przygotowała p. Magdalena Barszczyk.

            Podczas tej wizyty uczniowie zostali zapoznani z zasadami panującymi  w bibliotece poprzez przeczytanie wiersza M. Przewoźnika pt. „Kłopoty w bibliotece”. Rezolutnie i  z uśmiechem odpowiadały na zagadki przygotowane przez panią bibliotekarkę.

Następnie uczniowie przystąpili do wysłuchania próśb książki, złożenia przyrzeczenia i po odciśnięciu palca stali się pełnoprawnymi Czytelnikami. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki do książki, a także książeczki.

     


Konkurs na ekslibris biblioteki szkolnej.

        Tradycyjnie w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Dla  uczczenia jego obchodów biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na ekslibris naszej biblioteki. Prace mogły być wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie, ale nie większym niż A4. Mile widziane były prace nawiązujące do elementów naszej szkoły, budynku, Patrona, itp.                                                                
        Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone i wywieszone na gazetce bibliotecznej w holu szkoły oraz opublikowane na stronie internetowej   w zakładce biblioteki. Wejdą one na stałe do archiwum biblioteki szkolnej,
a tym samym szkoły.  
        Komisja konkursowa w składzie: p. A. Chudziak i p. M Barszczyk wyłoniły zwycięzców.

Wyniki:
I miejsce – Agnieszka Kowalak kl. VI
II miejsce – Katarzyna Ostapczuk kl. V
II miejsce – Katarzyna Kot i Natalia Włosek kl. V

Zwycięzcom gratulujemy!


DZIEŃ KSIĄŻKI I BIBLIOTEK


            10 maja 2013r. w naszej szkole odbył się poranek poświęcony Książce i Bibliotekom.

        Uczniowie klasy III i IV pod kierownictwem pani Magdaleny Barszczyk przygotowali przedstawienie pod hasłem „ Umiłowanie książek, ich czytanie i gromadzenie to jedno z najstarszych zainteresowań człowieka. To także jedna z najpiękniejszych zabaw, jakie ludzkość wymyśliła”.
        W zabawny, trochę humorystyczny sposób zaprezentowali jak zachowują się uczniowie w bibliotece, a także rozstrzygnięto spór o rolę książki w życiu człowieka.

Z okazji Dnia Książki przeprowadzono także konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VI pt. „Recytujemy Wiersze Juliana Tuwima”. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje wiersze przed komisją w składzie : p. J. Kuszplak, p. M. Barszczyk i p. L. Romaneczko. A oto zwycięzcy:


I miejsce – Paulina Kot kl. 6

II miejsce – Sara Kusio kl. 6

III miejsce – Angelika Majchrzak kl. 6 i Emilia Pydyś kl. 5


    Przyznano także trzy wyróżnienia: Klaudii Buss, Katarzynie Kot i Patrycji Słomce.


dodała M. Barszczyk


LEKCJA POKAZOWA Z SKO

        Dnia 8 marca 2013r.  uczniowie klas I- VI  uczestniczyli w spotkaniu  z przedstawicielem  Banku PKO.SA. w Lubartowie zaproszonym przez p. Magdalenę Barszczyk. Pani Iwona Denka  przygotowała dla nich pokaz , który dotyczył korzystania z internetowych kont bankowych dla uczniów korzystających z SKO. W ciekawy  sposób opowiadała i pokazywała jakie opcje dostępne są w tym serwisie internetowym, jak można je zmieniać
i modyfikować. W zrozumiały sposób przybliżyła uczniom cel oszczędzania.
        Przygotowana lekcja bardzo podobała się uczniom. Niezdecydowanych przekonała do założenia własnego konta oszczędnościowego.SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI

Nasza szkoła od wielu lat prowadzi Szkolną Kasę Oszczędności wśród uczniów. To jedyny w Polsce program edukacji finansowej umożliwiający najmłodszym dzieciom poznawanie zasad działania usług finansowych w praktyce.

Celem głównym SKO jest propagowanie i popularyzowanie działań związanych z oszczędzaniem i racjonalnym gospodarowaniem pieniędzmi.

            W tym roku Bank Polski PKO.SA przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował nową ofertę dla szkół, dotyczącą dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Nowe SKO w Internecie stwarza możliwość codziennego dostępu uczniom do ich indywidualnych kont, z tym samym do wiedzy z dziedziny finansów podanej w ciekawy sposób.         Oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, którzy chętnie przystąpili do jej realizacji. Opiekunem Szkolnej Kasy Oszczędności jest pani Magda Barszczyk.


Konkurs biblioteczny dla klas II i III

        W styczniu został przeprowadzony konkurs wśród uczniów klasy II i III  pt. „Niebieski koralik”. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania twórczością Marii Kruger.

        Pytania konkursowe dotyczyły książki pt. „Karolcia” autorstwa M. Kruger. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Większość dzieci biorących w nim udział bezbłędnie udzieliło odpowiedzi. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, o pierwszych miejscach decydowały pojedyncze pytania. 

Ostatecznie:

I miejsce zajęły – Dominika Buss z kl. II

Emilia Bieniek z kl. III

II miejsce zajęli – Hubert Wasak z kl. II

Igor Bocheński z kl. II

Zuzanna Mazurek z kl. II

III miejsce zajęli– Paweł Grabarski z kl. III

Aleksandra Szumiało z kl. II

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki.


Konkurs Biblioteczny dla klas IV - VI

Drugi konkurs przeprowadzony wśród wszystkich uczniów klas IV - VI „Lektury znane i lubiane” dotyczył znajomości lektur występujących w wykazie, a także umiejętności korzystania ze słownika wyrazów bliskoznacznych. Chętni uczniowie otrzymywali karty z pytaniami sprawdzającymi wiedzę. Konkurs ten sprawił niektórym uczniom pewne trudności. Po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniono zwycięzców :

I miejsce Krzysztof Ciołek z kl. V

II miejsce Paulina Kot z kl. VI

III miejsce Konstancja Kuchciak z kl. VI

Nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.                                    Laurka dla biblioteki"


Biblioteka szkolna w kwietniu zorganizowała dla wszystkich uczniów konkurs plastyczny na „Laurkę dla biblioteki”. Pracę należało wykonać w formacie A4 zachowując formę laurki.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Komisja wyłoniła następujące osoby:

 I miejsce – Wiktoria Grzywacz

II miejsce – Katarzyna Kot

III miejsce – Klaudia Buss.

Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni , a wszyscy nagrodzeni drobnymi upominkami. 
Dodała:
Magdalena Barszczyk
                   


               

                                     Światowy Dzień Książki

    
     Dnia 10.05.2012r w Szkole Podstawowej im. B. Prusa w Wólce Rokickiej odbyły się obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Uczestniczyła w nich cała społeczność szkolna. Uroczystość została przygotowana przez opiekuna biblioteki szkolnej, Magdalenę Barszczyk.
     Celem głównym apelu było przypomnienie uczniom wartości jaką pełni książka w naszym życiu,a także  zachęcenie do czytelnictwa. Wszyscy mogli posłuchać wierszy recytowanych przez uczniów klasy V i VI. Następnie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą historii pisma i książki.

     W tym dniu zostały także rozstrzygnięte konkursy klasowe promujące akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Nagrodzeni z poszczególnych klas to:

Dominika Buss z klasy I,

Aleksandra Karwat z klasy II,

Katarzyna Ostapczuk z klasy III,

Julia Wronisz z klasy IV,

Wiktoria Bystrzycka z klasy V,

Kacper Jankowski z klasy VI.

     Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Zaprezentowali także swoje prace konkursowe wszystkim zgromadzonym. Osoby wyróżnione także zostały docenione i nagrodzone drobnymi upominkami.

Dodała: Magdalena Barszczyk


      Projekt i wykonanie: adamP.