- Kontakt
- Historia szkoły
- Patron szkoły
- Sztandar i poczet
- Hymn szkoły
- Prawo szkolne
- Kalendarz pracy
- Organa szkoły
- Aktualności 2019/2020
- Aktualności 2018/2019
- Aktualności 2017/2018
- Aktualności 2016/2017
- Aktualności 2015/2016
- Aktualności 2014/2015
- Aktualności 2013/2014
- Aktualności 2012/2013
- Aktualności 2011/2012
- Aktualności 2010/2011
- Aktualności 2009/2010
- Aktualności 2008/2009
- Aktualności 2007/2008
- Aktualności 2006/2007
- Galeria 2019/2020
- Galeria 2018/2019
- Galeria 2017/2018
- Galeria 2016/2017
- Galeria 2015/2016
- Galeria 2014/2015
- Galeria 2013/2014
- Galeria 2012/2013
- Galeria 2011/2012
- Galeria 2010/2011
- Galeria 2009/2010
- Galeria 2008/2009
- Galeria 2007/2008
- Galeria 2006/2007
- Wymagania edukacyjne
- Kalendarium
- Kalendarz imprez
- Prawa dziecka
- Plan zajęć
- Zajęcia pozalekcyjne
- Karta rowerowa
- Zadania
- Dobra szkoła MEN
- Logowanie do dziennika
- Ogłoszenie o rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej
- Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego
- Poczta
- Rada Pedagogiczna
- Plan - nauczyciele
- MEN
- ORE
- Kuratorium
- OKE
- LSCDN
- Klauzula
- Polonistyczne
- Regulaminy
- Czytelnicy miesiąca
- Łącznicy klasowi
- Nowości książkowe
- Godziny pracy biblioteki
- Konkursy
- Cała Polska czyta dzieciom
- Lista lektur
- Godziny pracy
- Procedury
- Do pobrania
- Jadłospis
- Opłata
- Regulamin
- Zajęcia UKS "Orlik"
- Wyniki szkoły w sporcie
- Zarząd UKS
- Statut UKS
- Najlepszy sportowiec
- Regulamin konkursu
- LEKCJE PŁYWANIA
- Prezentacja
- Stare fotografie
- Świadkowie zdarzeń
- Tak ją pamiętam
- Szukamy śladów historii
- Postacie literackie
- Ogłoszenia


Biuletyn Informacji Publicznej


Dziennik elektroniczny

Moodle

Nasz sponsor:

Stanisław Leszczyński


Tu jesteśmy:

Uprzejmie donosimy, że:

Strona istnieje
od 23-09-2004 rokuAktualności 2019/2020

NOC KODOWANIA 

 

    Z piątku na sobotę, czyli z 22 na 23 listopada 2019r. od godziny 20-tej do 8-mej rano, w naszej szkole odbędzie się nietypowa impreza -  NOC KODOWANIA. W tej fascynującej przygodzie udział wezmą chętni uczniowie  naszej szkoły uczęszczający na zajęcia w Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

    Celem tego projektu przede wszystkim będzie promowanie idei i wartości nauki programowania,  fajna zabawa, pokazanie, że przy komputerze można spędzić bardzo ciekawie i efektywnie czas, rozwijając kreatywność i swoje umiejętności informatyczne.

    Uczniowie będą budować roboty i swoje konstrukcje, używając klocków EDUBOX, będą je  programowali  wydając im różnorodne polecenia do wykonania, będzie próba stworzenia wirtualnego budynku naszej szkoły w programie  Minecraft, oglądanie planet Układu Słonecznego na aplikacji uruchomionej na telefonie oraz specjalnego sześcianu przygotowanego  przez uczniów, film o sztucznej inteligencji, pizza, podchody w budynku szkoły i ...

 


ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

 

         „Ślubuję być dobrym Polakiem, kochać moją Ojczyznę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, starać się być dobrym kolegą, być przyjacielem zwierząt i roślin, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie złożyli pierwszoklasiści podczas Ślubowania i Pasowania na uczniów, które odbyło się 29 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej.

         Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły i złożenia kwiatów przy tablicy Patrona Szkoły. Następnie w sali gimnastycznej p. Bogdan Wójcik – dyrektor szkoły powitał uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Zaszczycili nas swoją obecnością: p. Dariusz Trąbka – zastępca wójta Gminy Lubartów, p. Monika Guz – księgowa Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Lubartowie, p. Andrzej Kwaśny – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz p. Edyta Mazurek – Przewodnicząca Rady Rodziców.

         Zanim uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem wszystkich zgromadzonych, a głośne brawa były dowodem na to, że „egzamin” został zdany wzorowo.

         Po przedstawieniu odbyło się uroczyste ślubowanie, a następnie p. Dyrektor dokonał aktu pasowania na ucznia. Zaproszeni goście przekazali uczniom życzenia i słodkie upominki.  Rodzice wręczyli swoim pociechom książki, a starsi koledzy- samodzielnie zrobione niespodzianki.          Zwieńczeniem tego odświętnego dnia był poczęstunek przygotowany przez rodziców.

                           

                   Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce!

                                                                                                       K.KOSIK


PASOWANIE NA CZYTELNIKA PIERWSZAKÓW

 

Dnia 27 października 2019 r. odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I.  Do biblioteki szkolnej pierwszoklasiści przybyli pod opieką wychowawczyni p. Katarzyny Kosik. Powitała ich p. Ludmiła Romaneczko, która na wstępie zapoznała  dzieci z biblioteką i jej regulaminem, a następnie przedstawiła zagadki związane z książkami. Kolejnym zdaniem, z którym  uczniowie świetnie sobie poradzili, było rozwiązanie logogryfu.

Następnie pierwszaki opowiedziały, jak należy traktować książki, po czym otrzymały dyplomy pasowania na czytelnika oraz plany lekcji. Pani bibliotekarka sprawdziła również czy dzieci uważnie czytają, zadając pytania dotyczące baśni „Jaś i Małgosia”. Za prawidłowe odpowiedzi nagrodą były pierniczki i kolorowanka.

Na zakończenie spotkania pierwszaki wybrały samodzielnie książki do czytania.

dodał: Mól Książkowy

 


Pasowanie na Przedszkolaka

 

             24 października bieżącego roku w naszej szkole odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z Oddziału Przedszkolnego 3-4-5latków. Bardzo ważna dla najmłodszych z naszej szkoły uroczystość została poprzedzona długimi przygotowaniami do tego wyjątkowego wydarzenia.

       Przedszkolaki ubrane w galowe stroje wystąpiły dla zaproszonych gości, wśród których znaleźli się kochani Rodzice dzieci oraz Pan Dyrektor Bogdan Wójcik. Najmłodsi zaprezentowali krótką część artystyczną, dzieci z uśmiechem recytowały wesołe wierszyki oraz śpiewały piosenki, obrazując ruchami ich teksty. Dużo pokazywania, skakania i rytmicznego klaskania w rączki sprawiło wszystkim wiele radości i wzbudziło zachwyt widowni.

Po występie przyszedł czas na najważniejszą część uroczystości.  Przedszkolaki w obecności gości złożyły uroczyste przyrzeczenie, powtarzając jego tekst i wykonując symboliczne gesty i ruchy. Następnie dzieci krótkim wierszykiem zaprosiły na scenę Pana Dyrektora, który zgodnie z tradycją pasował dzieci na przedszkolaków, przykładając im ołówek na ramię.

Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy i drobne upominki od Pań z przedszkola, Pana Dyrektora oraz Rodziców. Po uroczystości na dzieci czekał pyszny tort z wizerunkiem smerfa - symbolu grupy przedszkolnej. Wszyscy zebrani goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

                                                                                                                         E. Marzęda


 

DZIEŃ KRAJOBRAZU

 

Święto to ustanowiła w 2016 roku Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Ogłosiła ona 20 października Dniem Krajobrazu.

Celem tego wydarzenia jest promowanie zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu. Biorąc pod uwagę to, jak ważną rolę w naszym życiu pełni woda, w ramach tegorocznych obchodów Dnia Krajobrazu podejmowane były działania informacyjno-edukacyjne, dotyczące roli wody w kształtowaniu i funkcjonowaniu krajobrazów. W związku z tym hasło przewodnie tego wydarzenia to „Woda w krajobrazie”.

W naszej szkole Dzień Krajobrazu obchodziliśmy 17 października. Każda klasa wybrała się w tym dniu na spacer krajobrazowy. Uczniowie, wędrując doliną Wieprza, oceniali stan zagospodarowania i wykorzystania rzeki, jej czystość i wygląd oraz ewentualne zagrożenia. Przy okazji mieli możliwość podziwiania piękna tegorocznej jesieni. Uczestnicy z zaangażowaniem wykonywali różnorodne zadania i wypełniali karty pracy, przygotowane przez nauczyciela geografii, panią Kornelię Ozon.

Bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia uczniowie wrócili do szkoły. Pogoda była piękna, więc wszyscy byli zadowoleni z udziału w tym niezwykłym spacerze.


 

„ ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II-NASZ PAPIEŻ”

 

  

          W październiku w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubartowie został zorganizowany XIX POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „Jan Paweł II-Nasz Papież”.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania postacią Wielkiego Polaka- Papieża Jana Pawła II oraz rozwój zdolności twórczych. Wpłynęło ponad 700 prac konkursowych. Rozstrzygnięcie nastąpiło 18 października w Szkole Podstawowej nr 4. Na początku w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Lisowie odbyła się uroczysta Msza Święta. Następnie wszyscy przeszli do gmachu szkoły, gdzie w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie. Kolejno laureatom konkursu wręczono nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Wśród nagrodzonych osób znalazła się uczennica naszej szkoły, Natalia Mazurek z kl. I, która otrzymała pamiątkową nagrodę i dyplom.

 Do konkursu uczennicę przygotowała p. Aneta Turzańska. Młodej adeptce malarstwa serdecznie gratulujemy!

A.T.


 

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Dnia 16.10.2019r. do naszej szkoły przyjechały wolontariuszki Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Lubartowie, panie: Karolina Pytka i Natalia Mitura. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

    To święto obchodzone jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem jego jest podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymania akcji serca. Nigdy nie wiemy, kiedy taka wiedza będzie nam potrzebna, dlatego tak istotne jest propagowanie wiedzy na ten temat.

Wolontariuszki zaprezentowały na manekinie, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację. Następnie przypomniały nam telefony alarmowe:

999- pogotowie ratunkowe

998- straż pożarna

997- policja

112- do wszystkich numerów alarmowych

               Po przybliżeniu nam najważniejszych zasad, dotyczących robienia masażu serca, przystąpiliśmy do praktycznej części pokazu. Każdy uczeń miał okazję- pod fachowym okiem- przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Wszystkie klasy podeszły do swoich manekinów i poszczególne osoby rozpoczęły ćwiczenia resuscytacji. Po kolei uciskaliśmy klatkę piersiową, a następnie wdmuchiwaliśmy powietrze do ust fantoma.

Organizatorami wydarzenia byli: p. Beata Piszcz, nauczyciel biologii i przyrody oraz p. Adam Wasak, nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa. Pokaz był bardzo interesujący, dowiedzieliśmy się z niego, jak uratować życie człowieka.

Przygotowały:

Paulina Caban

Dorota Wójcik


Szóstoklasiści poznają zabytki Lubartowa

 

15.10.2019 r. uczniowie klasy VI wraz z p. Ludmiłą Romaneczko oraz p. dyrektorem Bogdanem Wójcikiem wybrali się na wycieczkę rowerową do Lubartowa.

Spod naszej szkoły wyjechaliśmy o godzinie 10.00. W drodze mieliśmy krótki postój pod znakiem z herbem Lubartowa. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o historii tego miasta.  Jedną z ciekawostek było to, że

 Lubartów nosił wcześniej nazwę Lewartów od herbu rodziny Piotra Firleja, czyli założyciela miasta.

Po dotarciu do stolicy naszego powiatu najpierw zatrzymaliśmy się przy lapidarium na nowym kirkucie, czyli cmentarzu żydowskim na ulicy 1 Maja. Nasi opiekunowie opowiedzieli nam historię Żydów, którzy stanowili połowę mieszkańców Lubartowa w okresie od XVI do XX wieku. Przedstawili również kilka ciekawostek o zwyczajach Izraelitów.

Następnie odwiedziliśmy kościół św. Wawrzyńca. Wnętrze było bardzo skromne, prawie ubogie, chociaż budowlę wzniesiono w stylu barokowym. Ta prostota wynika stąd, że ojcowie Kapucyni ślubowali ubóstwo, żyli skromnie oraz dzielili się wszystkim, co mieli, z ubogimi. Później udaliśmy się do Bazyliki św. Anny. Po wnętrzu oraz po małym muzeum obok kościoła oprowadzał nas ks. Mateusz.  Ten najcenniejszy obiekt Lubartowa również zbudowano w stylu barokowym, jednak zdobią go liczne pozłacane rzeźby, barwne malowidła ścienne i liczne obrazy.  W Muzeum Parafialnym mogliśmy podziwiać złote monstrancje i kielichy oraz cenne ornaty haftowane złotymi i srebrnymi nićmi, uszyte z tkanin zdobytych pod Wiedniem.

            Potem udaliśmy się do Muzeum Ziemi Lubartowskiej, w którym, oglądając wystawę czasową, zapoznaliśmy się bliżej z życiem Włodzimierza Sławosza Dębskiego. Był on artystą, kustoszem oraz żołnierzem. Pochodził ze Lwowa, a dzieciństwo spędził w Wołyniu. Pracował jako nauczyciel muzyki w szkole w Kielcach. W kolejnej sali obejrzeliśmy stałą wystawę z eksponatami związanymi z dziejami Lubartowa

            Następnym przystankiem był rynek w Lubartowie. Tam mieliśmy czas, aby coś zjeść oraz kupić wodę czy jakieś przekąski. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy był pałac w Lubartowie. Po pożarze w 1933 r. nie zachowało się zabytkowe wnętrze budynku. Dawną siedzibę książęcą przypomina tylko Sala Rycerska z portretami dobroczyńców miasta i ozdobnym sufitem

Około godziny 14.30 szczęśliwi i z nowymi doświadczeniami wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była bardzo interesująca. Uzyskaliśmy wiele wiadomości na temat najbliższego nam miasta. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że musimy to jeszcze powtórzyć.

Dodały: Paulina Caban, Dorota Wójcik


 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

 

  

Dnia 15 października 2019 roku nasza szkoła miała zaszczyt gościć muzyków z Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie: pana Marka i panią Aleksandrę.  Przyjechali w celu zaprezentowania uczniom naszej szkoły skrzypiec-najmniejszego instrumentu strunowego z grupy smyczkowych. Opowiedzieli historię jego powstania oraz budowę. Oprócz tego wykonali kilka utworów muzycznych.

        Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wczuli się już w jesienny klimat, śpiewając i tańcząc do piosenki, mówiącej o panującej teraz porze roku. Starsze klasy mogły również się wykazać podczas śpiewania patriotycznych pieśni pt. „Piechota" oraz „Legiony". Oba utwory były wykonane na skrzypcach i keyboardzie. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni umiejętnościami naszych gości i świetnie się bawili.

Cała społeczność szkolna chciałaby podziękować muzykom za przybycie i przekazanie nam cennej wiedzy oraz dostarczenie niezwykłych wrażeń

 

                                                                                                                       Martyna Sowik

                                                                                                                                                             Anita Choduń


 

Dzień Edukacji Narodowej

 

    Dnia 11.10.2019r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji przygotowano uroczystość poświęconą temu świętu.

    Akademia rozpoczęła się o godz.11.00 wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu. Następnie głos zabrał Dyrektor p. Bogdan Wójcik. W swoim przemówieniu powitał gości i podziękował pracownikom szkoły za wzorowe wypełnianie obowiązków. Potem oddano głos kolejno przewodniczącej Rady Rodziców, p. Edycie Mazurek oraz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego- Julii Przysiadłej. Z kolei uczniowie klasy V i VIII zaprezentowali część artystyczną, przygotowaną pod opieką p. Anny Kozak. Dopełnieniem ich występu były utwory muzyczne wykonane przez chór, prowadzony przez p. Ewę Wiącek. Młodzi  artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W dalszej kolejności młodzież wręczyła swoim nauczycielom pamiątkowe laurki. Na koniec Pan Dyrektor wyróżnił najlepszych pracowników.

    Życzymy naszym wychowawcom i nauczycielom dużo cierpliwości, wytrwałości oraz dalszych sukcesów w pracy!

 


NIETYPOWA LEKCJA HISTORII

 

        Dnia 4.10.2019r. do naszej szkoły przyjechała grupa „Rekonstrukto’’, która przybliżyła uczniom historię II wojny światowej.

            Najpierw panowie przedstawili się i powiedzieli kilka słów o sobie. Następnie przybliżyli nam czasy wojny i przekazali wiele ciekawostek z lat 1939-1945. Opowiedzieli o stylu ubierania się podczas wojny. Dowiedzieliśmy się, że dla żołnierzy była ważna zawartość plecaka. Mieli w nim min. koc oraz manierkę, w której przechowywali wodę i jedzenie. Najczęściej była to grochówka.

Członkowie grupy posiadali wiele rekwizytów oraz repliki broni używanej w tamtych czasach. Zaprezentowali nam te wszystkie rzeczy, demonstrując je na uczniach naszej szkoły, którzy zgłosili się do pokazu. Później panowie zaprosili wszystkich na środek i pozwolili obejrzeć z bliska przywiezione rekwizyty. Prezentację o wojnie wzbogacił strzał pistoletu, który zachwycił i lekko przestraszył wszystkich uczniów i nauczycieli.

Wykład był bardzo interesujący, dowiedzieliśmy się z niego wielu ciekawych informacji.

 

Dorota Wójcik

Paulina Caban

Leon Jakubczak


DZIEŃ CHŁOPAKA
 
    Dnia 30.09.2019r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Jak co roku zabawie towarzyszył obrzęd otrzęsin uczniów klasy IV, który przygotowała klasa VII. Jest to symboliczne powitanie czwartoklasistów w szeregach starszych uczniów.
    Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00. Młodzież tańczyła w rytm najpopularniejszych piosenek. Zabawa trwała w najlepsze. Kiedy na zegarze wybiła godzina 17.40, rozpoczęły się otrzęsiny. Czwartoklasiści dzielnie konsumowali przygotowane przez starszych kolegów przekąski, między innymi:
- oreo nadziewane chrzanem
- kiełbasę w czekoladzie i posypce cukierniczej
- babeczki z ostrym sosem lub bitą śmietaną z solą
- napój- herbatę z musztardą
    Uczniowie musieli także zaśpiewać piosenką pt. „Wlazł kotek na płotek..”, mając plaster cytryny na języku. Wszyscy świetnie sobie poradzili z zadaniem. Niedługo potem nastała przerwa, podczas której młodzież udała się do swoich klas na krótki poczęstunek. Następnie odbył się konkurs na Najsympatyczniejszego Chłopaka w szkole, zorganizowany przez dwie uczennice klasy VII- Maję Sadurską i Oliwię Woźniak.  W zmaganiach o ten tytuł wzięło udział pięciu chłopaków, każdy reprezentował swoją klasę. Uczestnicy:
- Filip Kusio, klasa IV
- Hubert Pietrzela, klasa V
- Jakub Sochacki, klasa VI
- Wojciech Wielgos, klasa VII
- Szymon Czubacki, klasa VIII
    Chłopcy musieli zmierzyć się w kilku konkurencjach. Do ich zadań należało: zareklamowanie produktu np. szklanki, podanie przepisu na biszkopt czy odbijanie piłki. Najwięcej punktów, bo aż 28, zdobył uczeń najstarszej klasy - Szymon Czubacki, a tym samym został mianowany na Najsympatyczniejszego Chłopaka w naszej szkole. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu dyplomu zwycięzcy młodzież ponownie wróciła na parkiet. Tańcom i zabawie nie było końca. Kiedy na zegarze wybiła godzina 20.00, uczniowie zakończyli dyskotekę.

    Gdyby nie nauczyciele sprawujący opiekę nad wychowankami: p. Ewa Budzyńska- Filipowicz, p. Anna Weremczuk, p. Adam Wasak, p. Ewa Wiącek oraz p. Małgorzata Liszewska dyskoteka nie mogłaby się odbyć. Za sprzęt odpowiedzialni byli Tomasz Bocheński oraz Szymon Włosek. To oni sprawili, że tłum tańczył i śpiewał w najlepsze. Mamy nadzieję, że taka zabawa jeszcze nie raz się powtórzy!
                                    Dodała: Julia Przysiadła


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  w naszej szkole obchodziliśmy  26 września 2019 r. tj. w czwartek, ponieważ w tym roku przypada on 29 września (tj. w niedzielę). Został zorganizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Głównymi uczestnikami byli właśnie uczniowie klas I-III. Zainteresowane dzieci z tych klas przygotowały wybrane fragmenty ulubionych utworów. Najmłodsi wybrali historie o zwierzętach, np. „Wierny pies” lub baśnie, np. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Drugoklasiści prezentowali książkę H. Loftinga pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, a najstarsi bardzo różne książki, m.in. „Magiczne drzewo” A. Maleszki czy „Lassie, wróć” E. Knighta. Wszyscy uczniowie starali się czytać głośno i wyraźnie, w taki sposób, aby zaciekawić słuchaczy.

Jury wyłoniło tych, którzy czytali najlepiej. Oto wyniki szkolnego konkursu:

Ø  klasa I

I miejsce                  Mikołaj Dziuba

II miejsce                 Ewa Topyła

                                  Zosia Ćwiklińska

III miejsce                Alek Wasak

Ø  klasa II

I miejsce                 Szymek Grzegorczyk

II miejsce                Ania Filas

                                 Szymek Włoch

III miejsce               Oskar Reja

                                 Madzia Włosek

Ø  klasa III

I miejsce                 Mateusz Kamiński

II miejsce                Lena Wasak

                                 Wojtek Kobyłka

III miejsce               Paweł Danił

 

            Wszyscy uczniowie i czytający, i słuchacze poczęstowani zostali łakociami, a zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

 

dodał: Mól Książkowy

 

Wycieczka do Janowa Lubelskiego

 

                 Dnia 24.09.2019r. OP-6-latków i klasa I wybrały się na wycieczkę do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Jest to wyjątkowe miejsce, które daje nam możliwość zdobycia konkretnej wiedzy przyrodniczej, ale przede wszystkim inspiruje i zachęca do samodzielnego poszukiwania i poznawania.  Zabawa, aktywne eksperymentowanie, liczne elementy multimedialne i interaktywne powodują, że wystawa jest wyjątkowo atrakcyjna. 

                 Po dotarciu na miejsce dzieci z wielkim zaciekawieniem brały udział w zajęciach tematycznych w poszczególnych laboratoriach ZOOM NATURY.

                Odwiedziliśmy Laboratorium Główne „Zoom Natury”, laboratorium „Energii i Recyklingu”, „Runo Leśne” i laboratorium „ Awifauny i Troposfery”. Tam mieliśmy możliwość zdobycia ciekawych informacji z zakresu botaniki, zoologii, poznaliśmy gatunki zwierząt i roślin znajdujące się pod ochroną.  Pod specjalnie zaprojektowanymi soczewkami i kamerami mogliśmy zajrzeć w niewidziane gołym okiem tajniki natury. Poznaliśmy różne rodzaje i sposoby wykorzystywania energii.

             Kolejnym punktem wycieczki był smaczny obiad, po którym udaliśmy się sprawdzić swoje możliwości i umiejętności w parku linowym, gdzie niektórzy pokonywali swoje lęki.

           Kończąc nasz pobyt w Janowie odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Ekologicznej, gdzie mogliśmy obejrzeć stałą ekspozycję zwierząt żyjących w Lasach Janowskich.

 Pełni wrażeń i pozytywnej energii wróciliśmy do domu.


Dzień Przedszkolaka

 

20 września bieżącego roku najmłodsi z naszej Szkoły świętowali Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Pierwsze przedszkolne święto w tym roku rozpoczęły życzenia złożone wszystkim obecnym w tym dniu przedszkolakom. Po życzeniach czekały już na dzieci same niespodzianki.

Na początku nasze przedszkolaki musiały sprostać zadaniu i odgadnąć zagadki "Sowy mądrej głowy", w nagrodę losowały słodką niespodziankę. Następnie odbyła się zabawa z kolorowymi balonami, łapanie baniek mydlanych i zabawy taneczne przy ulubionych dziecięcych piosenkach. Na zakończenie wesołych zabaw dzieci zostały obdarowane dyplomami i medalami na pamiątkę Dnia Przedszkolaka.

Cały dzień spędzony w przedszkolu był dla dzieci wyjątkowy i radosny. 

 

 

 

                                                                                                 E. Marzęda


IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
   
    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.
    Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, a organizatorem głównym Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Przez wiele lat pod jego patronatem organizowane były Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia. Od 2011 roku przeprowadzany jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku zgłosiły się  5 862 szkoły z 33 krajów świata!
    Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
    W dniu 4 października 2019r. nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w tej pożytecznej  akcji. Uczniowie klasy piątej z wychowawczynią, p. Małgorzatą Liszewską, przygotowali konkurs tabliczki mnożenia. Miał on formę otwartą, dostępną dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły oraz goszczących u nas w tym dniu rodziców.
    Najbardziej zaangażowaną grupą były dzieci!!! Honor dorosłych obroniła pani Aleksandra Iwanek. Konkurs polegał na losowaniu zestawu pytań dotyczących tabliczki mnożenia w zakresach: do 30, do 100 i do 500, natomiast najmłodsi mogli liczyć na zadania dostosowane do swoich możliwości. Nagrodą dla nieomylnych były odznaki „Eksperta” oraz słodka niespodzianka. Komisje pracowały w pocie czoła, by wszystkim zainteresowanym dać szansę wykazania się znajomością tej ważnej dziedziny matematyki. Podczas przerw międzylekcyjnych w tym dniu odbyło się około 100 egzaminów z tabliczki mnożenia! Należy w tym miejscu podkreślić, że prawie wszystkie miały pozytywny wynik.
    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do prawidłowego przebiegu konkursu: panu Dyrektorowi, paniom z obsługi oraz Radzie Rodziców – sponsorowi słodkiej niespodzianki. Na uwagę zasługuje również praca członków komisji: Martyny Czubackiej, Amelii Woźniak, Anety Mazurek, Szymona Ferenca, Michała Przysiadłego i Alberta Wasaka.
     Wszystkich, którym zabrakło odwagi – zapraszamy za rok!
MLSPRZĄTANIE ŚWIATA

 
 

           Dnia 23.09.2019r uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wzięli udział w akcji Sprzątanie świata. Zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki na papier i plastik wybrali się do miejscowości Wólka Rokicka i Rokitno, aby zebrać śmieci, które zanieczyszczały pobliską okolicę. 

           Sprzątanie świata w Polsce miało początek w 1994 roku dzięki Mirze Stanisławskiej - Meysztowicz. To działania w ramach międzynarodowego ruchu Clean up the World. Ich celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja w zakresie segregacji odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.

Uczniowie naszej szkoły co roku z wielkim zaangażowaniem biorą udział w tej akcji. Dlatego żegnamy się tradycyjnie- do zobaczenia za rok!

 

Uczniowie klas V-VI szkół podstawowych

Zakres szkoleniowy w ramach grantów projektowych będzie realizowany w oparciu o zestawy płytek rozwojowych, które są zaprojektowane tak, aby wprowadzić programowanie i myślenie algorytmiczne dla najmłodszych uczniów w kompaktowym małym pakiecie, dzięki czemu każdy zainteresowany młody człowiek dostanie płynny start. Dzięki możliwości programowania urządzeń z zakresu mechatroniki uczestnikom kół informatycznych zapewnione zostanie nabycie umiejętności potrzebnych do dalszego pogłębiania swojej wiedzy w zakresie algorytmiki i jej zastosowania w dziedzinach mechatroniki, elektroniki i automatyki.

    Moduł edukacyjny zbudowany jest na bazie mikroprocesora. Na płytce o wymiarach niewielkich rozmiarach (rzędu 50 x 50 mm) znajdują się m.in. akcelerometr, magnetometr, czujnik temperatury, macierz diod LED, a także łączność Bluetooth i USB. Dzięki specjalnej kompaktowej strukturze tego typu systemy wbudowane są odporny na wszelkie uszkodzenia. Układ jest gotowy do pracy, po rozpakowaniu, nad implementacją rozwiązań można pracować w języku graficznym, (podobnym do Scratcha) lub w języku Python. Układy mogą być programowane przy pomocy edytora webowego, dedykowanego edytora microbit lub edytora Mu. Kod zaimplementowanego algorytmu może zostać przesyłany do urządzenia komunikując się przez port USB lub Bluetooth, również uwzględniając transmisję z użyciem urządzeń mobilnych.

Adam Peterwas


 

WITAJ SZKOŁO!

 

                Dnia 02.09.2019 roku powitaliśmy nowy rok szkolny. Po wakacyjnej przerwie wypoczęci uczniowie rozpoczęli kolejne 10 miesięcy nauki.

            Uroczystość rozpoczęła msza święta, odprawiona o godzinie 9.00 w kościele pod wezwaniem św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Następnie przedstawiciele SU złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą mieszkańców z okolicznych miejscowości, poległych podczas II wojny światowej.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej. Kiedy cała społeczność zgromadziła się tam, wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn. Pan Dyrektor powitał wszystkich. Po krótkim wstępie głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Edyta Mazurek, Przewodnicząca SU, uczennica kl. VIII, Julia Przysiadła oraz nastąpiło wręczenie kwiatów dyrektorowi, który w tym roku objął to stanowisko. W następnej kolejności nasi uczniowie przedstawili część artystyczną, którą przygotowali pod opieką pani Anny Weremczuk. Pięknie wyrecytowali wiersze, a dopełnieniem były wykonane przez dwie solistki piosenki. Artystów nagrodzono gromkimi brawami. Wkrótce potem pan dyrektor opowiedział o zmianach, jakie zaszły po remoncie. Przedstawił też nauczycieli, którzy w bieżącym roku szkolnym będą pracowali w naszej szkole. Następnie poczet sztandarowy wyprowadził sztandar, a uczniowie przeszli do swoich klas, aby spotkać się ze swoimi wychowawcami.

            Uczniom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły życzymy w roku szkolnym 2019/2020 samych sukcesów, dużo życzliwości oraz jeszcze więcej uśmiechu i przyjemności z nauki i pracy.

 

                                                                                  Dodały: Julia Przysiadła i Natalia Przysiadła

 
  
      Projekt i wykonanie: adamP.